بنیــاد دانش بنیــان آفبا

درباره آفبا

بنیاد دانش بنیان آفبا در سال 1389 با هدف ارتقای سطح علمی آموزشی دانش آموزان و دانشجویان کشور ، گسترش عدالت آموزشی به ویژه در مناطق محروم و تشکیل بزرگترین قطب ارائه دهنده خدمات آموزشی کشور ، توسط برخی از نخبگان عرصه ی آموزش از جمله اساتید برجسته ی دانشگاهی ، مدال آوران المپیادهای کشوری و جهانی ، رتبه های برتر کنکورهای سراسری و اساتید و مشاوران صاحب نام آموزش و پرورش و صداوسیما در مرکز رشد فناوری دانشگاه شهید بهشتی تاسیس شد .

رویکرد اصلی موسسان بنیاد آفبا ، از همان بدو تاسیس ، ارائه ی خدماتی نوین و متمایز نسبت به سایر موسسات آموزشی کشور بود که این مهم تاکنون ، به لطف بهره مندی از ذهن پویا و جوان نخبگان بنیاد و همچنین تجربیات چندین ساله هیئت علمی و اجرایی آفبا ، تحقق بخشیده است و امید است در آینده نیز شاهد گسترش بیش از پیش خدمات متمایز آفبا خود باشیم .

بنیاد علمی آموزشی آفبا ، عزم خود را جزم کرده تا علاوه بر شرکت در بخش آموزشی و ارائه ی خدمات خود در این حوزه ، در تمام ابعاد زندگی مخاطبان خود وارد شده و بتواند نقشی موثر در هریک از این حوزه ها داشته باشد ؛ که این رویکرد از 2 اصل زیر سرچشمه گرفته است :

تحقق یک هدف والا، نیازمند آمادگی و بستر سازی مناسب در تمام ابعاد موجود میباشد . حال ، چه هدفی مهم تر و مقدس تر از تربیت فرزندانمان ، چه در زمینه علمی – آموزشی و چه تربیتی – فرهنگی . به عنوان مثال در حوزه پرورش استعداد های تحصیلی ، تنها درس خواندن نمی تواند عامل موفقیت تحصیلی دانش آموز باشد و نیاز به بستر های مناسب دیگری نیز میباشد از جمله : ارتباط صحیح والدین ، ارتباطات اجتماعی ، سطح فرهنگی ، تفریحات ، منابع مطالعاتی صحیح ، محیط آموزشی مناسب ، اساتید و مشاوران کاربلد و …. از این رو بنیاد آفبا کوشیده است تا گام مهمی را در فراهم سازی شرایط مناسب برای رشد و بالندگی هرچه بهتر دانش آموزان عزیزمان در این عرصه¬ی سرنوشت ساز بردارد.

از دغدغه های اصلی بنیاد آفبا تربیت انسانهایی با اخلاق ، متخصص ، سالم ، عالم ، با سطح فرهنگی و اجتماعی بالا و تحویل این عزیزان به جامعه است . افرادی که فقط به عنوان حافظان بی درک و فهم کتابهای درسی شناخته نشوند و در عمل نیز در اجتماع خود گره گشا بوده و بتوانند نقش به سزایی در ساخت بستر های فرهنگی و علمی کشور خود ، داشته باشند . از این رو بنیاد آفبا در تلاش است ، در کنار سطح بالای آموزشهای علمی خود ، به دیگر ابعاد وجودی دانش آموزان توجه کرده و پاسخ گوی کلیه نیاز های این عزیزان باشد به ویژه نیازهای فرهنگی ماننده هنر ، ادبیات و … که نیل به این هدف ، با آماده سازی بستر ها مناسب در مدارس اختصاصی آفبا و همچنین مدارس همگام با الگوی آموزشی آفبا محقق شده است . از جمله فعالیت های بنیاد دانش بنیان آفبا ، می توان به صورت اجمالی به موارد زیر اشاره کرد :

راه اندازی اولین آزمون استعداد سنجی ، نواقص یادگیری و فعالیت های مغزی در ایران به ویژه در مناطق محروم و ارائه کارنامه به والدین و معرفی مشاوران و روانشناسان برجسته در جهت بهبود سطح یادگیری و رفتاری دانش آموزان

برگزاری بزرگترین مجموعه همایش های خانواده و دانش آموز با حضور برجسته ترین مشاوران آموزشی و روانشناسی کشور تحت عنوان ” پدر ، مادر ، ما متهمیم “

برگزاری بزرگترین تور همایشی کشور ، شامل 60 همایش در یک سال تحصیلی ، با همکاری برجسته ترین اساتید آموزشی و مشاوران برجسته صداوسیما

برنامه¬ریزی جهت راه اندازی متفاوت ترین مجتمع مدارس کشور ، تحت عنوان ” مجموعه مدارس هماهنگ آفبا ” با الگو برداری از برجسته ترین مدارس جهان ، با رویکرد هوشمند سازی ، ارتباط مداوم والدین ، دانش آموزان ، کادر آموزشی و همچنین کادر اجرایی مدارس با یکدیگر ، چیدمان و انتخاب کلاسها بر اساس معیارهای روانشناختی و آموزشی دانش آموزان ، آزمونهای متعدد درسی و پژوهشی ، کارگروه های فرهنگی و هنری و راه اندازی مسابقات فرهنگی هنری و ورزشی بین مدارس و ….

ساخت و تولید عظیم ترین پروژه ی آموزشی – سینمایی کشور . مجموعه ای با بالاترین کیفیت آموزشی و نیز بالاترین کیفیت سینمایی ، تحت عنوان ” فیلمهای آموزشی آفبا ” با همکاری زبده¬ترین سینماگران کشور.

راه اندازی اولین و تنها پرتال آموزشی ایران ، که در نوع خود در محدوده بین المللی نیز بی نظیر است .

برنامه ریزی جهت نشر متفاوت ترین کتاب های کمک آموزشی کشور در مقاطع مختلف تحصیلی توسط برجسته ترین اساتید آموزشی کشور

تدوین الگوی مدارس همگام با آفبا ، به عنوان پیشرفته ترین و آینده نگر ترین سند راهبردی برای مدارس ایران ، با تکیه بر سند تحول بنیادین مدارس و همچنین چشم اندازه بیست ساله کشور .

و…

تنها بخشی از مجموعه فعالیتهای بنیاد آفبا از سال 1389 تا کنون می باشد . امید است در سایه الطاف الهی ، برنامه ریزی صحیح و کار و تلاش شبانه روزی اعضای خانواده آفبا ، با ارائه ی طرح های نوین و متفاوت ، افتخار پاسخ گویی به اعتماد مخاطبان خود را داشته باشیم . اعطای عاملیت فروش: بنیاد دانش بنیان آفبا جهت گسترش خدمات خدمات آموزشی و فروش فیلم¬های آموزشی خود در سرتاسر کشور از میان متقاضیان واجد شرایط دریافت عاملیت فروش فیلم¬های آموزشی ، تعداد محدودی از اشخاص حقیقی و حقوقی را به عنوان عامل فروش خود انتخاب مینماید . متقاضیان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی بنیاد به نشانی www . AFABA . ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 22407570 تماس حاصل فرمایید.

انتشارات آفبا

انتشارات بنیاد علمی آموزشی آفبا ، با شعار ” آموزش برای همه ” در حال شکل گیری می باشد . مولفین و مدرسین برجسته ی کشور ، در حال تالیف کتبی متفاوت تر از کتاب های موجود در بازار هستند . ما ، مثل دیگر هم قطارانمان در دیگر انتشارات ها ، ادعا نمیکنیم کتاب ما بزرگترین و پرحجم ترین و …. نه ! ما تمام تلاشمان را کرده ایم تا دقیقا همان چیزی را طراحی کنیم که شما به آن نیاز دارید . در کنار این ، انتشارات آفبا ، در حال تالیف کتب متعدد در زمینه آموزش تعلیم و تربیت ، برای مخاطب معلمین و مدیران مدارس میباشد . برای فردایی بهتر و تربیت فرزندانی با تمام خصوصیات یک انسان متمدن و متعالی !

یکی دیگر از شعار های انتشارات آفبا و یا بهتر بگویم یکی از اهداف بنیاد ، گسترش فرهنگ مطالعه در ایران است ، از این رو ، در کنار کتاب های آموزشی متفاوت و پرکاربرد ، انتشارات آفبا قصد چاپ کتب متفاوتی را در حوزه فرهنگ دارد ، کتابهایی برای طیف گسترده مخاطبان ، به ویژه کودکان و نوجوانان .

منتظر متفاوت ترین کتب کمک آموزشی کشور باشید .