کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

نحوه ی جمع بندی به روش 3 روز یک بار
سلام به شما عزیزان پر تلاش آفبایی
امروز می خواهیم در مورد جمع بندی صحبت کنیم و به شما روشی کار آمد برای جمع بندی دروس معرفی کنیم., روش جمع بندی به صورت 3 روز یک بار,شما با این روش می توانید تمامی دروس را به طور کامل جمع بندی کنید.
شاید برای شما هم این سوال مطرح شود که چرا باید به این روش جمع بندی کنیم و به تست زنی بپردازیم؟
بچه ها باید به چند مورد مهم توجه داشته باشید ,اول اینکه در آزمون کنکور سراسری از همه ی  مطالب درسی سوال مطرح می شود در نتیجه اگر داوطلبی مطابق تیپ سوالات کنکور به تمرین تست زدن بپردازد در حقیقت همه ی مطالب را مرور و بررسی کرده است,نکته ی بعدی اینکه بچه ها شکل کلی سوالات کنکور به صورتی است که سوالات اولیه از مطالبی است که از ابتدای کتاب درسی مطرح شده است,و به ترتیب تا آخر مباحث, سوالات طرح شده است و زمانی که شما به بررسی و مرور سوالات کنکورهای سال های مختلف می پردازید در واقع کل کتاب را مطالعه می کنید,حال در تکنیک 3 روزیک بار شما باید در هر نیم روز یک آزمون کنکور رو شبیه سازی کنید,و در نیم روز باقیمانده به تحلیل آزمون شبیه سازی شده ی خودتان بپردازید,در نتیجه شما در هر سه روز به مرور کلی مباحث درسی خودتان می پردازید.
دوستان  واضح است که هر چقدر بتوانید تعداد آزمون های بیشتری برای خودتان شبیه سازی کنید نتیجه ی بهتری کسب خواهید کرد و به میزان تسلط شما افزوده خواهد شد.
گاها مشاهده می شود داوطلبان در این ایام سعی بر مرورکل کتب درسی  رو دارند!
توصیه ی ما به شما آفبایی های عزیز مخصوصا در فرصت باقی مانده  این است که اصلا این شیوه رو دنبال نکنید چرا که باعث تشویش و بهم ریختگی ذهنی شما می شود.
در نتیجه بهتر است که با روش3روز یک بار که توضیح دادیم کار کنید,بچه ها در این روش ما  درهر ۲۴ ساعت ۲ نیم روز خواهیم داشت و در کل ۶ نیم روز, که باید در نیم روز اول یکی از کنکورهای سراسری(داخلی و یا خارج از کشور) که مربوط به سال ها ی اخیراست را برای خودتان شبیه سازی کنید.(دوستان منظور از شبیه سازی یعنی اینکه تا جایی که مقدور است شرایط رو مطابق شرایط فیزیکی خودتان در روز کنکور محیا کنید) و سعی کنید کنکورهایی رو برای شبیه سازی انتخاب کنید که مربوط به 4,5 گذشته باشد و نه قبل تر از این سال ها .
بعد از اینکه آزمون رو برگزار کردید به تحلیل و بررسی آزمون بپردازید,تعداد سوالاتی که درست و غلط جواب داید,سوالاتی که نزدید,... حالا ۵ نیم روز را زمان دارید که از تحلیل آزمونتان استفاده کنید و به رفع اشکال و نقاط ضعف خودتان بپردازید.
توصیه ی ما به شما رفع اشکال دو درس در هر نیم روز است که یکی از دروس اختصاصی و درس بعد عمومی باشد,به همین صورت شما می توانید طی مدت زمان ۵ نیم روز رفع اشکال مباحث مورد نظر خودتون رو انجام بدید.
 
موفق و پیروز باشید.
کانون مشاوران آفبا