کانون مشاوران آفبا

بخوانید، بدانید و جزء نفرات برتر کنکور شوید

هنوز فرصتی باقی مانده؟!
سلام خدمت آفبایی های سخت کوش و پر تلاش


دوستان توصیه می کنیم حتما تا پایان این مقاله رو دنبال کنید و با دقت توجه کنید.

خیلی از داوطلبان از الان تا زمان کنکور را فاصله ای نمی بینند و می گویند: "دیگر به کنکور رسیدیم و زمانی باقی نمانده!" ما با این نظر به شدت مخالفیم!

ببینید شما این نظر را به سه دلیل به زبان می آورید: ۱. بسیار ناامید هستید. ۲. استرس زیاد و افکار منفی روی شما تأثیرگذاشته ۳. خسته شده اید.

اما دلیل و جواب ما برای نفی این نظرات و افکار منفی: بچه ها اگر برگردیم به مهر ماه، شما حتی برای چند و حتی یک هفته ی آینده ی خود برنامه ریزی می کردید و نمی گفتید این زمان بسیار کم است و من قادر به انجام آن نیستم, پس این نظرات و عملکرد شما ریشه در افکار و باور های شما دارد. بسیاری از داوطلبان، ترازشان در هفته های آخر بسیار افت می کند و در نتیجه رتبه شان بدتر می شود. پس چه کسانی جای این افراد می آیند؟! آیا شما می خواهید جزء آن دسته داوطلبان باشید که در هفته های آخر (از همین الان تا کنکور) افت می کنند و زمانی که به کارنامه ی کنکور خود نگاه می کنند، غافلگیر می شوند؟؟ یا جزء افرادی که جای این داوطلبان را می گیرند؟!

بنابراین، به هیچ وجه این نظرات و افکار منفی رو در ذهنتان جای ندین، برای موفق شدن مطمئن باشید که وقت بسیار کافی است. فقط لازم است خودتان را باور کنید. لازم است که این زمان باقی مانده را دریابید و به امید موفقیت و تحمل سختی های آن، بگذرانید. نه به امید زودتر تمام شدن و رهایی از این خستگی! بچه ها هیچکس از آینده ی خود خبر ندارد، پس چرا غصه ی آینده ای را بخورید که هنوز نمی دانید قرار است چه اتفاقی برای شما رقم بزند؟! در عوض شما می توانید درصد احتمالی موفقیتتان را بالا ببرید.

امیدواریم قدر این نعمت خداوند را که به صورت روز ها و فرصت های باقی مانده تا کنکور برای شما قرار داده شده است,بدانید و از آن به نحو احسن در مسیر موفقیت خودتان استفاده کنید.

موفق و پیروز باشید